ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

yaminsanat

طراحی پله مارپیچ،نرده فرفورژه یا نرده استیل

طراحی پله مارپیچ،نرده فرفورژه یا نرده استیل
دراین مطلب کوتاه قصدداریم مقایسه ای بین نرده استیل و فرفورژه برای پله مارپیچ انجام دهیم وهمچنین مقایسه ای بین این دو در نرده های معمولی (پله های غیرمارپیچ ویا حفاظ پنجره،تراس) هم داشته باشیم.

درمورد نرده استیل،گرید استیل به کار رفته در طول عمرمفید آن خیلی تاثیرداردوهرچه گریدآن بالاترباشددر برابر زنگ زدن وخوردگی مقاوم تر خواهدبود.
همچنین باتوجه به اینکه،قطعات تشکیل دهنده این نوع نرده با اتصالات پیچ ومهره،به هم متصل می شوند،از استحکام کمتری نسبت به نرده های فرفورژه برخوردار است.وبه خصوص بعدازمدت ها از زمان استفاده از آن پیچ ومهره ها شل شده ونرده دچار لقی می شود.وهمچنین در اثرتماس دست با نرده استیل به ویژه اگر گرید آن پایین باشد،رنگ نرده شروع به تغییر می کند.
درقسمت های زاویه دار نرده،اتصالات ویراقی که استفاده می شود با توجه به روش تولید آنها که در این روش از نقطه جوش استفاده می شود،این یراق که قسمتهای زاویه دار نرده را به هم متصل می کند.از استحکام کمی برخورداراست.وامکان جداشدن وشکستن زانوها وقطعات استفاده شده درقسمت های زاویه دار وجود دارد.

ونکته مهم این نوع نرده ها،عدم رنگ پذیری ودرنتیجه یکنواختی آن می باشد.این نوع نرده ها بیشتر مناسب محیط های بهداشتی همچون سالن های تولیدموادغذایی ودارویی می باشد.البته درمورد این نوع سالن ها هم با نصب نرده فرفورژه با رنگ اپوکسی،جایگزین بسیار مناسبی است که علاوه بر استحکام وعدم لرزش و لقی از زیبایی بالاتری نیز برخوردار است.

ونکته دیگر درمورد نرده های استیل این است که باتوجه به استفاده ازآن هادرمحیط های اداری وبانک ها،باکاربردآنها درمحیط خانه،احساس محیط اداری در داخل محیط مسکونی،به انسان دست می دهد گویی که ساکنان داخل خانه درون اداره زندگی می کنند.

اما درمورد نرده های فرفورژه،این نوع نرده ها با توجه به اینکه از قطعات آهنی واتصالات جوشی ساخته می شود از استحکام بالایی برخوردار است وباتوجه به تنوع فوق العاده بالا در قطعات وطرح های مختلف می توان  طیف گسترده ای از تنوع  در طراحی این نوع نرده ها را در اختیار داشت وهمچنین با توجه به رنگ پذیری عالی این نوع نرده ها می توان ترکیب های طرح ورنگ زیبایی را طراحی کرد.

وهمچنین با توجه به اینکه می توان رنگ ها را تغییرداد،این نوع نرده ها دچار یکنواختی نخواهندشد.همچنین می توان قسمت بالای نرده(هندریل نرده یعنی جای قرار گرفتن دست روی نرده موقع بالاوپایین رفتن از پله)را می توان با چوب پوشاند وزیبایی این نوع نرده ها را دوچندان کرد.به خصوص در هنگام استفاده در پله های مارپیچ که پوشش کف پله آنها از چوب می باشد.با این نوع نرده ها با هندریل چوبی زیبایی پله مارپیچ را دوچندان  می کند.

دراین مقایسه کوتاه می توان نتیجه گرفت که برای پله مارپیچ واحدهای دوبلکس وتریبلکس وبالاتر بهتر است از نرده های فرفورژه استفاده کردوهمچنین برای پله مارپیچ واحدهای غیرمسکونی هم نرده فرفورژه مزیت بالاتری ازلحاظ زیبایی واستحکام نسبت به نرده استیل دارد ومی توان با رنگ آمیزی اپوکسی برای واحدهای دارویی وبهداشتی هم از نرده فرفورژه استفاده نمود.

درمورد نرده های معمولی (پله های غیرمارپیچ ویا حفاظ پنجره،تراس)هم می توان مزیت های شمرده شده در مقایسه نرده پله مارپیچ ها را درنظر گرفت که در خطوط بالا به آنها اشاره شد.که هم از لحاظ زیبایی وهم از لحاظ استحکام نسبت به نرده های استیل از مزیت برخوردار است.

همچنین می توان در طراحی های واحدهای اداری از این نوع نرده ها استفاده نمود.درمورد کاخ ها ومکان هایی همچون کاخ ریاست جمهوری ویا هتل کوبرگ وین که مذاکرات برجام درآن برگزار شد،از نرده های فرفورژه استفاده شده است.

نرده فرفورژه همچنین با فرهنگ ومعماری ایرانی تناسب دارد وبرگرفته از نقش قالی های ایرانی است.

 

در پایان جمله همیشگی یامین صنعت را می نویسم:

همیشه به بهترین ایده فکرکن.

شما اینجا هستید: Home مطالب آموزشی طراحی پله مارپیچ،نرده فرفورژه یا نرده استیل